Všetko o menopauze

Prednášky a workshopy

Buďte medzi prvými, ktorí otvoria konverzácie a vytvoria zmysluplnú kultúrnu zmenu smerom k "menopause-friendly" pracovisku.

"Je to úžasný pocit, keď sa vaši ľudia cítia byť videní a počutí."

Približne 80% žien vo väčšej či menšej intenzite pociťuje (peri)menopauzálne symptómy. Edukácia o menopauze, nielen pre ženy, môže mať pozitívny vplyv na celý tím a firemnú kultúru.

Podľa stanoviska Európskej menopauzálnej asociácie by sa zamestnávatelia mali usilovať o vytvorenie otvoreného a inkluzívneho prostredia, v ktorom by žiadna žena nemusela -

  • strácať sebadôveru vo svoje schopnosti;
  • rozmýšľať nad tým ako zakryť návaly tepla;
  • sa hanbiť za to, že prežíva úzkosť alebo inú nepohodu;
  • skrývať dôvod, prečo požiadala o flexibilný pracovný čas;
  • opustiť prácu kvôli menopauzálnym príznakom.

Pre spoločnosti ponúkam ucelený edukačný program s cieľom zvýšiť povedomie o perimenopauze/menopauze. Zvýšená informovanosť pomôže aj pri udržaní talentov, produktivity a znížení chorobnosti.

Keďže o téme perimenopauzy sa hovorí málo a útržkovite a Váš workshop ponúkal pohľad na uvedenú tému komplexne, vedela som, že ísť naň bude dobrá voľba . Získala som veľa nových informácií a niektoré informácie, čo som poznala, som vďaka worskhopu pochopila ešte hlbšie alebo som sa začala na ne pozerať trochu z iného uhla či v novom kontexte. Postupne, po malých krokoch niektoré veci - aj na základe tohoto workshopu - vo svojom živote mením.
E.M.
Workshop bol prínosný už len z toho dôvodu, že téma menopauzy a perimenopauzy je stále dosť tabuizovaná v našej spoločnosti. Symptómy sú natoľko rôznorodé, že si ich žena ani nemusí spojiť s týmto obdobím. Preto je dobré poznať svoje telo a rozumieť svojej duši. A k tomu sme na workshope dostali obrovské množstvo informácií a inšpirácie. Prínosom bolo tiež zdieľanie skúseností a podnetný workbook. Z workshopu som odchádzala s pocitom, že som sa opäť veľa naučila o vlastnom tele, lepšie mu rozumiem a nemusím sa báť zmien, ktoré sa prirodzene dejú.
Kamila Jančíkoválektorka, prekladateľka
Váš workshop bol plný informácií, podpory a láskavosti k sebe v tomto období aj s výzvami, ktoré toto krásne obdobie prináša.
K.B.
Dakujem za prednasku, bola uzasna a pre mna osobne velmi prinosna! Odniesla som si dobry pocit, ze som uplne v poriadku, a vsetky priznaky, ktore mam su normalne. Pozdvihlo mi to svojim sposobom sebavedomie.
B.L.
Bolo to super, maximálna spokojnosť. Viac som sa tiež zamyslela nas svojim životným štýlom a že mám najvyšší čas sa venovať viac sebe a svojmu telu 😊
M.M.
Nestihla som v praci, ale chcem sa ti takto zacerstva podakovat za sprevadzanie dnesnou prednaskou. Pani Zajac je zjavne kapacita a som rada, ze sa aj takymito vecami aspon niekto v nasej firme zaobera - ano, starneme, 'dospievame', ale chceme starnut vitalne. Celkovo, myslim, ze velmi vitana tema (mnohi z nas, co sme sa zucastnili, sme v podstate 'dospeli', ak to tak mozem nazvat), uz len podla reakcii priamo na mieste - uuuzasne uvolnena atmosfera, realny zaujem, spontanna aktivita... vela pozitiv som videla/zazila, aj ked som spociatku nemyslela, ze sa az takto krasne tato tema ujme.
A.A.
Keby som bola ministerka zdravotníctva - prednášku o menopauze by som odporučila ako povinnú v rámci osvety a prevencie v oblasti ženského zdravia. Najviac sa totižto bojíme vecí,ktoré nepoznáme. Obdobie perimenopauzy čaká v určitom veku každú z nás, bez ohľadu na to či sme matky alebo nie, či sme ženy v domácnosti alebo sa venujeme úspešnej kariére. Každá z nás si zaslúžime rešpektujúci prístup aj v tomto obdobi nášho života. Táto prednáška Vám pomôže porozumieť vlastnému telu, zmenám, ktorými prechádza, alebo bude prechádzať a povzbudí Vás a inšpiruje k starostlivosti o seba a svoje zdravie. Aj pre mňa ako zdravotníka zazneli nové informácie a mnohé boli dané do kontextu, ktorý som doteraz nevnímala. Jedno veľké ďakujem!
Andrea Krupová Butkováfarmaceutka

Som tiež otvorená spoluprácam týkajúcich sa zdravotnej osvety a prevencie v oblasti perimenopauzy a zdravého starnutia.